Jak zapobiec wypadającym włosom

Jak zapobiec wypadającym włosom

Każdego dnia tracimy od 50 do 100 włosów. Jest to normalna faza ich rozwoju czym zdecydowanie nie należy się przejmować. Jeżeli jednak po kąpieli czy podczas czesania, ilość włosów jest niepokojąco duża, wtedy powinna nam się zaświecić czerwona lampka.

doktor

Dlaczego tak się dzieje? Co jest sprawcą utraty włosów z głowy? Oto najczęstsze powody:

  • Wrażliwość na męskie hormony płciowe, androgeny, a dokładniej na ich pochodną - dihydrotestosteron. Mieszki włosów stają się mniejsze się i zaczynają wytwarzać coraz mizerniejsze i cieńsze włosy, aż po delikatny meszek. Najczęściej dotyka męską część społeczeństwa po 50 roku życia, rzadziej płeć żeńską.
  • Skłonność do łysienia jest dziedziczna.Naruszenia układu nerwowego, zaburzenia hormonalne i odpornościowe, powodują że włosy słabną, stają się matowe, zaczynają wypadać. Choroby zakaźne (np. ciężka grypa, długotrwała gorączka, zapalenie płuc), sprawiająniebezpieczne toksyny przedostają się do mieszka włosa, osłabiają go i powodują jego wypadanie.
  • Wszelkie choroby skóry takie jak: łojotok, grzybica, łupież radykalne diety, nieprawidłowe odżywianie się, brak witamin, nadużywanie leków, chemioterapia.
  • Zły rodzaj uczesania np. koński ogon, powoduje mechaniczne wypadanie włosów, poprzez ich nadmierne napięcie. Cebulki stają się słabsze, aż w końcu zamierają.
  • Przyczyny toksyczne np. zatrucia talem, arsenem, rtęcią, gdzie utrata włosów jest prawie całkowita. A regeneracja cebulek zajmuje od 2 do 8 tygodni.
  • Ciąża i poród. Nie ma jednak czym się martwić, jest to normalny proces wzrostu i wypadania włosów. Kobieta w ciąży wywarza więcej hormonów przez co jej włosy stają się bardziej bujne. Po urodzeniu, mieszki wchodzą w stan spoczynku i włosy się przerzedzać. Po ok. roku wszystko wraca do normy.

Włosy odgrywają ogromna rolę w naszym życiu, dodają nam pewności siebie, (szczególnie kobietom), często są wyznacznikiem atrakcyjności drugiej osoby. Nie jest to jedynie problem estetyczny, w bardzo istotny stopniu wpływa na jakość naszego życia. Często łysienie jest przyczyna słabej samooceny, doprowadza do zaburzeń emocjonalnych i stanów depresyjnych. Najcięższą trudność z zaakceptowaniem tego problemu mają ludzie młodzi u których dochodzi nawet do zaburzeń seksualnych, spowodowanych obawą odrzucenia przez płeć przeciwną. Leczenie łysiny zależne jest od jego rodzaju i przyczyny. Przed rozpoczęciem leczenia konieczne jest dokonanie odpowiedniej diagnozy stanu chorobowego pacjenta. W oparciu o to dobierany jest odpowiedni rodzaj leczenia. Często pacjenci wybierają zabiegi chirurgiczne takie jak: przeszczepy dziurkowane, wolne przeszczepy skóry owłosionej, transplantacja włosów. Jednym ze sposobów leczenia łysiny jest wprowadzenie odpowiedniej diety, wzbogaconej o witaminy i składniki odżywcze lub leczenie farmakologiczne.

Dr. Nona proponuje naturalne sposoby leczenia. Jak się okazuje skutecznie radzą sobie z leczeniem łysiny. Oto preparaty zalecane w trapi leczenia łysiny:

  • Maseczka iłowa do ciała - Maseczkę nakładać pędzelkiem na wilgotną skórę głowy robiąc przedziałki co 1-1,5 cm. Owinąć głowę ręcznikiem i trzymać w cieple maksymalnie 30 minut, następnie spłukać ciepłą wodą. Maseczkę stosować 1-2 razy w tygodniu.
  • Phase 3 (Faza 3) - po 2 kapsułki rano i wieczorem przez 15 dni, 10-15m minut przed jedzeniem. Później 2 kapsułki rano,
  • Herbata Gonseen - płukać wystudzoną herbatą - 1 saszetka na litr wody,
  • Ravseen zażywać 1-3 kapsułek 2 razy dziennie 10-15 minut przed posiłkiem w zależności od masy ciała: 50 kg - 2 kapsułki dziennie, 70 kg - 4 kapsułki, 90 kg i powyżej - 6 kapsułek) przez 45 dni, później 2 kapsułki dziennie,
  • Dynamiczny krem nawilżający wetrzeć i masować skórę głowy przez ok. 10 min., następnie zmyć ciepłą wodą stosować tylko przy niskim i normalnym ciśnieniu krwi).






--
Artykuł pochodzi z serwisu Publikuj.org, kliknij tutaj aby go zobaczyć.

Najczęściej czytane